Zpět na POZNÁVACÍ     Kontakt    Zpět na HLAVNÍ MENU                      /šedé nemají platný termín/                       Silvestrovské hledejte >>>>ZDE

Na skok do PAŘÍŽE(4dny)  EuroDisneyland(4dny)   PAŘÍŽ SPECIAL(6dnů)  PROVENCE_LETECKY(7dnů)  

EURODisneyland a Paříž(5dnů)    PAŘÍŽ klasická a Versailles(5dnů)  PAŘÍŽ+REMEŠ+LUCEMBURSKO(5dnů)   PAŘÍŽ - VERSAILLES - REMEŠ(5dnů)

LONDÝN klasický(5dnů)    LONDÝN a jižní Anglie(6dnů)  LONDÝN EXPRESS(4dny)   Nice a Monte Carlo(5dnů)  Francouzská riviera(4dny) 

 

 

FRANCIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

 DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

LOGO redo

Provence, moře a vůně levandule 

poznávací zájezd na francouzskou rivieru

 

Termíny:

26.06. – 02.07.2017

03.07. - 09.07.2017

Levandule

 

Pojeďte s námi za krásami Provence a azurového pobřeží. Ukážeme Vám levandulové pole a další zajímavá místa.

 

Ozkoušejte si PROVENCE, kterou znáte od Dumase (Monte Christo - pevnost If) ale i od Funese (St.Tropez - dějiště četnických komedií) a místa věčného odpočinku Gerarda Philipha (Fanfána Tulipána - Ramatuelle) a na čtení do autobusu si můžete vzít třeba Horníčkovy Listy z Provence.

 

Provence, moře a vůně levandule - program zájezdu:

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, přejezd do Francie. 

2. den: Ráno příjezd do ORANGE, středisko obchodu s olivami, medem, hroznovým vínem a lanýži. Krátká prohlídka města vč. Římského divadla. Následuje město Van Gogha ARLES (UNESCO), klikaté uličky, stinná náměstí, barevné domy, prohlídka starobylé Arelate, v antických dobách nazývané „Římem Galie“, se zachovalou arénou, Konstantinovými lázněmi, kostelem St. Trophime s přilehlým opatstvím z období románské provensálské školy, Goghova nemocnice. LES ALYSCAMPS, galsko-římská nekropole s torzy středověkých náhrobků známá z děl Danteho, van Gogha či Gauguina. Ubytování v Arles.

3. den: Panoramatická jízda pohořím Alpilles do rodiště Nostradama ST. RÉMY-DE-PROVENCE, malebné městečko s pestrou minulostí, římské Glanum, Goghův klášter, vzácný antický kenotaf a vítězný oblouk, navštívíme bývalý klášter Saint-Paul-de-Mausole, kde se léčil V. van Gogh. Turistický magnet Provence opevněné kamenné LES BAUX DE-PROVENCE, městečko na vápencovém ostrohu, městečko řemesel, překrásné výhledy na pohoří Alpilles, náhorní plošina s rozvalinami hradu, citadela Les Baux. Jedno z nejvíce fascinujících měst jižní Francie papežský AVIGNON s největším gotickým evropským palácem - prohlídka opevněného města, papežský palác Palais des Papes, slavný most St.-Bénézet, ve volném čase fakult. projížďka lodí po Rhôně do Villeneuve-lès Avignon, možnost zakoupit vynikající víno Côte du Rhône nebo růžové čokoládové koule papaline d´Avignon.

4. den: - Prohlídka PONT DU GARD, největší dochovaná část římského akvaduktu v Evropě. NîMES s elegantním římským chrámem Maison Carrée a skvělou římskou arénou – dvě nejzachovalejší památky této doby na světě. Průjezd Národním parkem CAMARGUE, přírodní rezervace v deltě Rhôny, druhý největší mokřad Evropy, plameňáci, divocí koně. Návštěva městečka AIGUES-MORTES, středověký přístav obepnutý mohutnými hradbami, odkud vyplouval Ludvík IX. Svatý na křížové výpravy. Pro zájemce návštěva ornitologické rezervace, pozorování nejen plameňáků v jejich přirozeném prostředí. Les Stes–MARIES– DE–LA-MER romantická vesnice, přímořské letovisko, koupání. Návrat na ubytování.

5. den: Celodenní výlet na náhorní plošinu VAUCLUSE, obrovské vápencové pohoří patřící k nejpřitažlivějším oblastem Provence, kde se snoubí bujná příroda s malebnými vesnicemi. Fotogenické GORDES, jedno z nejhezčích městeček trůnících na skále, románský klášter SÉNANQUE s kvetoucími lány levandule, ROUSSILLON, bizarní barevné skalní formace, okrové domy, naleziště malířských hlinek. Fakultativní návštěva lisovny olivového oleje s degustací nejen olejů ale i tapenád, nakládaných oliv a domácích marmelád.

6. den: AIX EN PROVENCE, krátce navštívíme město Paula Cézanna, katedrála Saint Sauveur, možnost navštívit pravé provensalské trhy, platanová alej Cours Mirabeau. MARSEILLE, největší město Provence, projdeme se starým přístavem, prohlédneme si mj. baziliku St. Victor a chrám Notre-Dame de la Garde, odkud se nám otevře nezapomenutelné panorama, variantně fakult. vyjedeme na Château d´If. Večer si můžeme pochutnat na bujabéze a následuje odjezd do ČR.

7. den: Návrat do republiky v odpoledních hodinách.

 

Změna programu vyhrazena.

TERMÍN   Cena  Akce
26.06. - 02.07.2017 7 dnů / 4 nocí  9 390,-  8.990,-
03.07. - 09.07.2017 7 dnů / 4 nocí  9 390,-   

Cena zahrnuje:

- 4x ubytování v hotelu v Arles - 2lůžk. klim. pokoje s příslušenstvím (v termínu 26.6. hotel Kyriad, v termínu 3.7. hotel Balladins)

- 4x snídani formou bufetu

- dopravu autobusem s dálkovou úpravou
- výlety s průvodcem

V ceně není zahrnuto:

vstupné, fakult. služby, lodičky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek:

1lůžk. pokoj v termínu 26.6. 3200 Kč
1lůžk. pokoj v termínu   3.7. 2900 Kč

Nástupní místa:

Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň, Brno

DOPORUČUJEME připojištění léčebných výloh v zahraničí. 

Každý účastník musí mít platný cestovní doklad. 

Orientační ceny vstupného:

Avignon – most St. Bénézet 4,50 € 
Avignon - Papežský palác 10,50 € 
Avignon - kombinace palác + most 13 € 
St.-Rémy klášter 4 € 
Arles - amfiteátr 6 € 
Arelate - kostel St. Trophime – křížová chodba 3,50 € 
Arles - Cryptoportiques 3,5 € 
Arelate – Konstantinovy lázně 3 € 
Arles -Musée Réattu 4 € 
Arles -nekropole Les Alyscamps 5 € 
Tarascon 8 € Arles -Musée Arleten 4 € 
Orange – římské divadlo 7,7 € 
Roussillon – okrová stezka 2,5 € 
Marseille - loď na ostrov If 10 € 
Pont du Gard 7,50 € 
pevnost If 5,5 € 
Aigues - Mortes 7,5 € 
Les Baux de Provence (dle typu prohlídky a příl. výstavy) 24 € 
Nimes (amfiteátr,Maison Carrée,Tour Magne) 10 € 
Gordes - klášter Sénanque 15 € 
Kapesné:
dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 120 € 

I po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti,

(OP musí mít "čtecí zónu", nejstarší OP "růžová kartička" bez čtecí zóny se nedá pro cestování použít.)
V případě upřesňujícího dotazu nás kontaktujte. 

 

Zpět na POZNÁVACÍ     Kontakt    Zpět na HLAVNÍ MENU                      /šedé nemají platný termín/                       Silvestrovské hledejte >>>>ZDE

Na skok do PAŘÍŽE(4dny)  EuroDisneyland(4dny)   PAŘÍŽ SPECIAL(6dnů)  PROVENCE_LETECKY(7dnů)  

EURODisneyland a Paříž(5dnů)    PAŘÍŽ klasická a Versailles(5dnů)  PAŘÍŽ+REMEŠ+LUCEMBURSKO(5dnů)   PAŘÍŽ - VERSAILLES - REMEŠ(5dnů)

LONDÝN klasický(5dnů)    LONDÝN a jižní Anglie(6dnů)  LONDÝN EXPRESS(4dny)   Nice a Monte Carlo(5dnů)  Francouzská riviera(4dny) 

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Redok).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Provence France Ramatuelle Camp France Port Grimaud Saint Tropez Louis de Funes Grand Canyon Verdon mobilhomes caravanes Villecroze Marseille Moustiers Ste Marie Toulon sim sex pistols Fragonard Avignon Toulon Marseille Biot Vallauris 

Nice Monaco Monte Carlo Cannes Campana Saint Maxim Fragonard Galimard Draguignan Avignon Frejus Antibes

Kemp ve Francii Port Grimó Port Grymó San Trope Provánc Prováns četník ze san trope karavany mobilhoumy jezero svatého kříže Ludvík Kryšot četník ze St. Tropez Monte Karlo