- - -

Zpět na poznávací     Zpět na jednodenní     Zpět na květinové    Zpět na eurovíkendy     Kontakt  podobné zájezdy: /šedé nemají platný termín/  

Narcisový festival a korzo 2021   Amsterdam a květinový park Keukenhof_A   Jarní Holandsko   Orchideje_Drážďany_1  Orchideje_Drážďany_2  Orchideje_Drážďany_3  

Květinové Korzo S  Květinové Korzo H***  Květinové Korzo K  Květinové Korzo LET(letecky)   Květinové Korzo BUS   Den krále v Amsterdamu a květinové korzo  

Amsterdam - jaro v Holandsku(letecky)   Rakouský zahradnický ráj  Mezinárodní zahradnická výstava  Nejkrásnější rakouské zahrady  Baden_slavnost_růží   Jaro u Bodamského jezera   Pohádkové zámky Ludvíka II.   Jezera v Solné komoře 2020   Babí léto na Slovensku_2020  Velký okruh Belgií  BENELUX  Jaro v Holandsku  Zámky na Loiře a Versailles   Štýrské pecky a kuriozity

 

FRANCIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ KURZY MĚN

 

Nejkrásnější zámky na Loiře a Versailles

KLASICKÝ PROGRAM

 radek

Villandry - Azay-le-Rideau - Chenonceau - Chambord - Blois - Cheverny 
plus

Královský zámek Versailles

 

TERMÍN Cena dospělí

Dítě do 15. narozenin

06.05.-10.05.2020 6.500 Kč sleva 20%

Dětské slevy platí při ubytování v pokoji rodičů

(2 dospělé osoby)

 

 

Versailles

Versailles zahrady

 

Nejkrásnější zámky na Loiře a Versailles 2020 - program zájezdu:

1.den:  

Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách. 

2.den: 

Zámky na Loiře - Villandry - zámek má nejkrásnější zahradu na Loiře. Je renesanční a tvoří ji barevné ornamenty z květin a bylin. Renesanční zámek
Azay-le-Rideau - mistrovské dílo renesanční architektury. Zámek Chenonceau, další nádherný renesanční zámek s malebnými zahradami, zvaný zámek šesti žen. Nocleh v hotelu Premiere Classe v Blois.

3.den:  

Zámky na Loiře - Chambord - monumentální zámek, největší v oblasti Loiry, který si nechal vybudovat král František I. Zámek Blois - starobylé městečko se zámkem, sídlo vévodů orleánských. Zámek Cheverny - zámek z doby Jindřicha IV. a Ludvíka XIII.

4.den: 

Královský zámek Versailles - sídlo francouzských králů. Krásné parky.

5.den:  

Příjezd do Prahy v ranních hodinách.


Změna programu vyhrazena.

Cena obsahuje:  

dopravu zájezdových autokarem, 2 x nocleh v hotelu Premiere Classe v Blois ve dvolůžkových pokojích se sociálním zařízením vč. snídaní,

průvodce, 

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Odpočty:

400 Kč – nocleh v třílůžkovém pokoji, odpočet snídaní: 300 Kč. 

Cena neobsahuje: 

Vstupné

Volitelný příplatek:

večeře: 480 Kč
jednolůžkový pokoj: 1100 Kč

Valutové vybavení:

Zámek Versailles - 18 EUR vč. audioguide - vstupenka do Králových a Královniných apartmánů, do kaple, opery, do apartmá Dauphina, do apartmá princezen. 

Zahrady ve Versailles – 9,50 EUR. 

Kaple, divadlo, Belveder, Chrám lásky, Grotta, Francouzský pavilon, Vesnička Marie Antoinetty, Velký a Malý Trianon - 10 EUR. 

Ostatní zámky: 

V případě zájmu objednáme 1-2 vstupy hromadně – platba v Kč. 

Jinak dle individuálního zájmu: 

Blois – 10 EUR, Chenonceaux – 11 EUR, 

Chambord - 8 EUR (doporučujeme), 

Azay-le-Rideau – 8,50 EUR, 

Cheverny – 8,50 EUR, 

Villandry zahrady a zámek – 8,50 EUR (doporučujeme)

 

Zámek Blois 

 

leží na severním břehu řeky Loiry. Je to bývalá rezidence několika francouzských králů. Roku 1429 zde remešský arcibiskup požehnal Johance z Arku, která potom v čele vojska zamířila směrem k Orléans, aby jej vysvobodila z anglického obsazení. Zámek byl postaven uprostřed města Blois, které tak prakticky ovládal. Sestává z několika budov postavených od 13. do 17. století okolo centrálního nádvoří. Nejznámějším architektonickým prvkem zámku je venkovní spirálovité schodiště. Pobýval zde například básník Francois Villon. I město Blois samo o sobě láká k procházkám. V zámku je k vidění například soukromá komnata Kateřiny Medicejské s pracovnou. Křídlo Ludvíka Orleánského. Místním rodákem je Denis Papin – vynálezce, který zcela omylem vymyslel i slavný tlakový hrnec.

zámek Bois

Zámek Chambord 

 

je největší ze zámků na Loiře. Patří ke čtveřici nejnavštěvovanějších zámků Francie spolu s Versailles a zámkem Fontainebleau a se zámkem z našeho programu v obci Chenanceaux. Byl postaven v letech 1519 až 1547 na objednávku Františka I. v zátoce řeky Cosson, levého přítoku Loiry. Zámek leží asi 14 km od města Blois. Chambord patří k vrcholným stavbám renesanční architektury a k nejznámějším zámkům ve Francii. Jeho fasáda má šířku 128 metrů, v zámku je 440 místností, 80 schodišť, 365 komínů a 800 tesaných hlavic sloupů. Jméno architekta, který projektoval stavbu není známo, analýzy však ukazují, že na plány zapůsobil vliv Leonarda da Vinciho, jenž v té době působil jako architekt na dvoře Františka I. avšak zemřel krátce před započetím stavebních prací. Mistrovské dvojité schodiště. Od roku 1983 v katalogu UNESCO. Červený pokoj zařídil osobně král Ludvík XIV., král Slunce. Trávil zde delší pobyty ve společnosti umělců, básníků, hudebníků, tanečnic,… včetně například Moliéra, který zde napsal i dvě díla.

 

Chambord

Zámek Chenanceau 

 

je nejromantičtější ze všech zámků na Loiře a je postavený na vodě. Má i krásnou zahradu. S jeho historií je spojeno šest žen. Vlastně skoro celá 4 století sloužil jen ženám. Byly to manželky či milenky slavných mužů, ale i královny. Je to nejvíc navštěvovaný zámek na Loiře a vlastně po Versailles druhý nejnavštěvovanější zámek ve Francii. Do zahrad se vysazuje na 130 tisíc květin. Chodbu zvanou galerie nechala postavit Kateřina Medicejská v délce 60 metrů. Při šířce 6 metrů to byl velkolepý prostor pro plesy a další slavnosti. Kuchyně, do které se potraviny vytahovaly přímo z lodí výtahem. Velký anglický park navazuje na francouzskou zahradu.

Chenonceau

Zámek Villandry 

 

je posledním ze zámků na Loiře v renesančním stylu. Proslavený je svými překrásnými zahradami ve třech úrovních. Zámek postavil ministr financí krále Františka I. Celkem šest zahrad a světoznámý výhled do zahrady z pavilonu. Zahradu lemuje 1015 lip, které sestříhávají 4 zahradníci 3 měsíce. Je vysázeno 115 tisíc květin.

Villandry

Zámek Cheverny 

 

jen malý kousek od Blois – nádherný zámek na řece Loiře je v soukromých rukou šlechtického rodu de Vibray již od 16.stol. Je jedním z nejzachovalejších zámků s mnoha sbírkami nábytku, zbraní, maleb a hlavně tapisérií ze 17 stol. Byl postaven v parku, kde se nachází oranžerie. Protože zde byly pořádány hony, je zde i rozsáhlý psinec. I dnes je zde na sto ohařů. I tady je ložnice krále Ludvíka XIV., i když tady nikdy nespal. Taková ložnice byla připravena na každém zámku v údolí řeky Loiry. Zbraně, nábytek, gobelíny. Během druhé světové války byl právě tady ukryt obraz Mony Lisy.
Zámek Azay-le-Rideau nechal postavit bohatý finančník Gilles Berthelot za vlády krále Františka I. Zámek je klenotem rané renesanční architektury. Je obklopen vodou, má padací most. Sbírka renesančního nábytku.

Cheverny

Zpět na poznávací     Zpět na jednodenní     Zpět na květinové    Zpět na eurovíkendy     Kontakt  podobné zájezdy: /šedé nemají platný termín/  

Narcisový festival a korzo 2021   Amsterdam a květinový park Keukenhof_A   Jarní Holandsko   Orchideje_Drážďany_1  Orchideje_Drážďany_2  Orchideje_Drážďany_3  

Květinové Korzo S  Květinové Korzo H***  Květinové Korzo K  Květinové Korzo LET(letecky)   Květinové Korzo BUS   Den krále v Amsterdamu a květinové korzo  

Amsterdam - jaro v Holandsku(letecky)   Rakouský zahradnický ráj  Mezinárodní zahradnická výstava  Nejkrásnější rakouské zahrady  Baden_slavnost_růží   Jaro u Bodamského jezera   Pohádkové zámky Ludvíka II.   Jezera v Solné komoře 2020   Babí léto na Slovensku_2020  Velký okruh Belgií  BENELUX  Jaro v Holandsku  Zámky na Loiře a Versailles   Štýrské pecky a kuriozity

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Francie zámek Loira Cheverny Královský zámek Versailles Villandry Azay-le-Rideau Chenonceau Chambord Blois Cheverny