- - -

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                                                                               Kontakt

Uzbekistán - velký okruh_2022   Zakavkazko - Armenie a Gruzie_2022/23   Gruzie_ Zakavkazko_2022/23   Kazachstán a Kyrgyzstán   To nejlepší z Armenie

Malta_2022/23   Jordánsko_2022/23

 

 RUSKO - není členem EU (měna RUBL)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

SIBIŘ - OKRUH PO BAJKALU

LETECKY

TERMÍN (10 denní)

31.7. - 9.8.2020

od 49 990 Kč

 

  REZERVOVAT 

logo

Poznávací zájezd na Bajkal

SIBIŘSKÁ RAPSODIE

Informace o zájezdu:
IRKUTSK – BAJKAL – LISTVJANKA – OLCHON
letecký poznávací zájezd na 10 dní/8 nocí
• bohatý program, setkání se šamanem
• vstupy dle programu v ceně
• česky hovořící průvodce

 

SIBIŘ - OKRUH PO BAJKALU 2020 - plánovaný program:


1. den
odlet z Prahy do Irkutsku s přestupem v Moskvě.

 

2. den
Irkutsk
Plánovaný přílet v 11:50 hod. do Irkutsku. Setkání s místním průvodcem na letišti. Přejezd na oběd (v ceně) do restaurace v centru města. Přejezd do hotelu a ubytování. Od 15:00 hodin následuje exkurze po historické části města (cca 3 hod.) – Znamenský klášter, dřevěné domy s vyřezanými motivy na stěnách a rámech oken, ulice Karla Marxe, památník Alexandra III., nábřeží řeky Angary, 130. okrsek (nově zrekonstruovaná historická část města) a návštěva Muzea Děkabristů (hrdinové povstání proti carovi r. 1825) – cca 1 hodinu. Večeře (fakultativně), individuální program, nocleh v hotelu Baikal v Irkutsku.
Fakultativní nabídka aktivit:
- Projížďka „říční tramvají“ po Angaře (600 rublů/os./1 hod.), veřejná akce
- Jízda na ruském kole (250 rublů/1 okruh)
- Koncert – ruské romance v Muzeu Děkabristů – 35 minut (12.000 rublů/skupinu)

 

3. den
Krugobajkalská železnice

Po snídani, v 9:50 odjezd k lodi a celodenní plavba podél bajkalské železnice vybudované na začátku 20. st., která měla být pokračováním Transsibiřské magistrály. Na trati je velké množství tunelů a mostů a dalších zajímavých inženýrských staveb. Cestou bude několik zastávek, včetně přestávky na oběd ve vesničce na pobřeží (v ceně). Přistání kolem 19:40 a návrat do hotelu v Irkutsku, večeře (fakultativně), nocleh.

 

4. den
Listvjanka – skanzen Taltsy

Po snídani, v cca 9:30 odjezd do vesničky Listvjanka, nejbližšího turistického centra v okolí Irkutsku na břehu jezera Bajkal. První zastávka je ve skanzenu v Taltsy (vstup cca 6,- €), muzeu s dřevěnými domy, kostely a hospodářskými budovami, které se rozkládá na ploše 67 ha a zahrnuje 40 staveb a více než 8000 předmětů vysoké historické hodnoty. Skanzen přibližuje život obyvatel žijících u Bajkalu v 17. až 19. st., přičemž nejstarší budovou je věž pevnosti Ilimsk z r. 1667. Přejezd do vesničky Listvjanka k ústí řeky Angary, oběd v místní restauraci (fakultativně). Po obědě následuje návštěva bajkalského muzea, kde jsou umístěna akvária s endemickými bajkalskými druhy ryb a tuleňů. Poté výjezd lanovkou nebo pěšky (40 min. chůze) na vyhlídkovou plošinu Kamen Čerského s panoramatickým výhledem na Bajkal a ústí řeky Angary, návštěva kostela Sv. Mikuláše. Nakonec prohlídka rybího trhu a trhu s místními suvenýry (výrobky ze dřeva, kůry, kamene a skla). Návrat do Irkutsku.

 

5. den
zátoka Pesčanaja

Po snídani, cca od 10 hodin odjezd rychlým člunem na písčitou pláž zátoky Pesčanaja, které se přezdívá „Sibiřská riviéra“, neboť se jedná o místo s nejteplejší vodou a nejvíce slunečnými dny na Bajkalu. Pláž je dostupná pouze člunem, proto zde nebývá mnoho lidí. Na dunách u pláže rostou tzv. „stromy na chůdách“, které mají erozí odhalené kořeny. Odpočinek na pláži a koupání v jezeru, poté následuje oběd v místní restauraci (fakultativně). Návrat do hotelu.

 

6. den
Usť-Orda – setkání se šamanem – ostrov Olchon

Po snídani, v cca 9:00 hodin transfer na ostrov Olchon (asi 320 km minibusem, poté krátký přejezd lodí). Přibližně v polovině cesty bude zastávka ve vesnici Usť–Ordynskij, setkání se šamanem, informace o životě a zvycích národů, které osídlovaly jižní Bajkal (např. Burjati, Evenkové aj.), návštěva oblastního muzea v Usť–Ordě se zajímavou expozicí z oblasti paleontologie (kosti mamutů, nosorožců, jelenů a také bytová kultura Burjatů z 19. století. Oběd v pravé jurtě, ochutnávka místní kuchyně (v ceně). Po obědě přejezd do přístavu Černorud, odjezd lodí na ostrov Olchon, ubytování ve Volna Plus Hotel (společné sociální zařízení), večeře (fakultativně), nocleh. Večer procházka s průvodcem na mys Burchan – Šamanskou skálu a sledování západu slunce.

 

7. den
mys Choboj

Po snídani, v cca 10:00 hodin odjezd v autech UAZ k mysu Choboj – nejsevernějšímu mysu a současně nejkrásnějšímu místu ostrova Olchon. Dále návštěva mysu Sagan-Chušun, mysu Burchan (Šamanské skály), který je jedním z devíti posvátných míst v Asii a nachází se nedaleko vesnice Chužir, největšího sídla na ostrově. Následuje oběd formou pikniku (v ceně). Návrat do penzionu, večeře (fakultativně), nocleh.
Fakultativní nabídka aktivit:
- Večerní projížďka na lodi (1200 rublů/os.)
- Návštěva burjatské vesnice – muzejní části (300 rublů/os.)
 

8. den
ostrov Ogoj

Po snídaní, v cca 10:00 hodin odjezd lodí na výlet na ostrov Ogoj. Je to největší z ostrovů, nacházejících se v „Malém moři“. Je to úzký pás země o délce cca 6 km. Na jeho nejvyšším bodě se nachází buddhistická stupa Osvícení z roku 2005. Zde se můžete duchovně očistit od všech starostí a neduhů. Aby se to podařilo, je potřeba 8x obejít naboso stupu. Ostrov Ogoj má statut chráněného území a na jeho území hnízdní rackové. Oběd na palubě (v ceně). Cestou zpět zastávka u Stříbrných pramenů. Návrat do penzionu na ostrově Olchon, večeře (fakultativně), nocleh.

 

9. den
Irkutsk

Po snídani, v cca 10:00 odjezd zpátky směr Irkutsk. Oběd (v ceně), přejezd lodí na pevninu a návrat minibusem do Irkutsku (asi 250 km). Ubytování v hotelu, individuální program, nákupy, večeře (fakultativně), nocleh v hotelu Baikal.

 

10. den
odlet do Prahy

Po snídani transfer na letiště, odlet přes Moskvu do Prahy

 

Popis
Ubytování v hotelích na místech dle programu.
Další informace
Doporučené očkování: proti klíšťové encefalitidě.
Minimální počet: 10 osob
.

 

Změna programu i odletových časů vyhrazena.

 

 

 

 

  REZERVOVAT 

 

Jezero BAJKAL

Pravoslavný chrám

Pobřeží Bajkalu

Pár od Bajkalu

bajkalský sladkovodní tuleň

Katalogová cena:   49 990 Kč    (sleva dle data nákupu v předprodeji)

Cena zahrnuje:

letenky Praha – Irkutsk – Praha (lety přes Moskvu) včetně všech tax a poplatků,

transfer z/na letiště

transfery dle programu, 

8x ubytování v hotelu 2*-3* nebo penzionu, 6x polopenze (snídaně, oběd), 

služby místního průvodce, výlety a vstupy dle programu, přejezdy loděmi a čluny

Cena nezahrnuje :

vstup do muzea Taltsy (cca 6,- €/os.), 2x oběd (cca 13,- €/oběd), 8x večeře (cca 11,- €/večeře), doprovodné služby mimo program, alkoholické nápoje, lanovka v Listvjance, večeře, vízum (2.390,- Kč/os.), komplexní cestovní pojištění (700,- Kč/os.), doplatek za pokoj vyšší kvality (ostrov Olchon – 1 390 Kč/os.) příplatek za jednolůžkový pokoj (6.590,- Kč).

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                                                                               Kontakt

Uzbekistán - velký okruh_2022   Zakavkazko - Armenie a Gruzie_2022/23   Gruzie_ Zakavkazko_2022/23   Kazachstán a Kyrgyzstán   To nejlepší z Armenie

Malta_2022/23   Jordánsko_2022/23

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

Petrohrad 2019 Petěrsburg Sankt Petersburg Leningrad galerie Ermitáž křižník Aurora Petropavlovská pevnost Zimní palác řeka Něva Malá Něva palác Admirality

VOSR VŘSR Velká říjnová socialistická revoluce Rjepin Carské Selo Puškin Petrodvorce Izkievský chrám Něvský prospekt Trojický most leningradské bílé noci

letiště Pulkovo Šeremetěvo Vnukovo international airport

periscope nomad levante čedok last minute na poslední chvíli azbuka ruština ruskoje igristoje aeroflot tupolev iljušin

Něvský prospekt Aničkovův most Aničkovův palác secesní budova Jelysejev Gostinyj dvor Arménský kostel Literární kavárna Kazaňská katedrála Gribojedův kanál Chrám Kristova vzkříšení Palácové náměstí Alexandrův sloup Zimní palác Ermitáž náměstí Děkabristů Měděný jezdec katedrála sv. Izáka Palácové nábřeží most Nejsvětější Trojice křižník Aurora Petrská brána Petropavlovská pevnost katedrála sv. Petra a Pavla Námořní muzeum Rostrální sloupy budova Admirality Zimní palác Petrodvorců návštěva Finského zálivu Dolní park Horní park a návštěva zámku. Návštěva chrámu Svatých apoštolů Petra a Pavla

AGLtravel Agrolex