- - -

Zpět na poznávací    Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt              další eurovíkendy:              /šedé nemají platný termín/

Amsterdam a okolí  Amsterdam_S  Atény_S  Barcelona  Bejrút  Berlín(vlak)  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Drážďany(vlak)  Florencie_B  Florencie_S  

Istanbul_R   Istanbul_S   Londýn_B  Londýn_R  Lisabon_B  Lisabon S   Miláno_R   Neapol_S   Paříž_S    Paříž_R   Řím_S  Řím_B   Istanbul_T   Istanbul_FESTIVAL tulipánů    Ženeva_EURODEN   Ženeva_EUROWEEKEND     Amsterdam, Rotterdam a Floriade 2022   Velikonoce v Tatrách S   Valencie_A   Tatranské panorama S

 

 

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

EUROVÍKEND V TOSKÁNSKU

Florencie + Pisa 2022

letecky

Logo slan

(4 dny, 3 noci)

Termíny viz tabulka dole

REZERVOVAT

EUROVÍKEND V TOSKÁNSKU - PISA

 

Toskánsko - kraj, ve kterém se zrodila renesance a spisovný italský jazyk.

 

Navštivte s námi jedno z nejkrásnějších měst Toskánska – Pisu, která je omývaná řekou Arno a je vyhledávaným městem v celé Itálii. Známá je zde především Šikmá věž. Historie tohoto města sahá pravděpodobně až do 13. století př. n.l., kdy bylo město patrně založeno Řeky již 550 let před založením Říma. 

Na zdejší universitě v 16. století působil jako učitel i slavný Galileo Galilei. 

Chcete vidět perlu Toskánska - Florencii včetně všech jejích uměleckých a architektonických pokladů? Pak je tento letecký zájezd s průvodcem právě pro vás.

 

Florencie + Pisa 2022 - program zájezdu:

1. den:

Odlet v dopoledních hodinách z Prahy do Florencie (přímý let). Transfer do hotelu, ubytování ve Florencii. V podečer procházka historickým centrem města. Prohlídku Florencie nemůžeme začít jinde, než na proslulé Piazza della Signoria kde uvidíme kopii sochy Michellangelova Davida a Neptunovu fontánu. Navštívit budete moci i nádherný medicejský palác Palazzo Vecchio. Na interiérech tohoto paláce se podílel i Leonardo da Vinci.

2. den:

Celodenní prohlídka metropole Toskánska - Florencie. Prohlídku Florencie nemůžeme začít jinde, než na. je tzv. Chrámové náměstí s úchvatným florentským Dómem - Santa Maria dei Fiori. Pokud si budete chtít prohlédnout úchvatnou kopuli chrámu, je třeba zakoupit vstupenky předem. Dalším místem, které nelze vynechat během prohlídky je kostel San Lorenzo s Medicejskou kaplí. Poté zamíříme na Ponte Vechhio (most zlatníků), a odtud pak k Palazio Pitti a do zahrad Boboli.

3. den:

Dopoledne se můžete vybrat buď návštěvu slavné Gallerie Uffizzi (vstupenky do galerie je nutné objednat předem!). Čekají zde na vás díla nejlepších italských umělců - např. Botticelliho Zrození Venuše, ale také obrazy Tinttoretta, Leonarda da Vinciho, Tizziana či Albrechta Dürera. Nebo se můžete vydat na prohlídku a nákupy do známé florentské tržnice. Odpoledne přejezd vlakem do Pisy (cesta trvá cca 1 hodinu). Návštěva Náměstí zázraků (Campo dei Miracolli) na kterém se nachází nejen proslulé šikmé věže, ale také katedrála a baptiserium. Ve večerních hodinách návrat vlakem do Florencie.

4. den:

Dopoledne si prohlédnete kostel Santa Corce, ve kterém se nacházejí hrobky řady italských velikánů - Michelangela, Galilea, Machiavelliho, Rossiniho a dalších. V poledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy v pozdějších odpoledních hodinách.

 

Změna programu vyhrazena.

EUROVÍKEND VE FLORENCII S NÁVŠTĚVOU PISY 2022

EUROVÍKEND Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních

a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

TERMÍN

počet

nocí

čas* Hotel** cena*** stav****

poznámka

Od Do
2 0 2 2

*     předběžný čas odletu 


**   jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu


***  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby - mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj a služby na vyžádání (např. připojištění)


**** stav nabídky:

 R  - možno rezervovat

 D  - doprodej - zbývá méně než 9 míst

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

27.09. 30.09. 3 --:--/--:-- hotel 3* ve Florencii 16.990 SLEVA 8%  R 
18.10. 21.10. 3 --:--/--:-- hotel 3* ve Florencii 16.990 SLEVA 8%  R 
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               

CENA ZAHRNUJE:

letecká doprava Praha - Florencie a zpět,
malé palubního zavazadlo
3x nocleh v hotelu 3* ve Florencii
3x snídaně
transfery hotel/letiště místní veřejnou dopravou
vlak Florencie - Pisa a zpět 
služby průvodce

služby dle programu  >>>>program

CENA NEZAHRNUJE:

komplexní pojištění
vstupné do objektů a památek
zavazadlo k odbavení (15 kg) viz níže
místní poplatek (platí se na recepci hotelu - 4 Eur / osoba / den)
(více informací k pojištění obdržíte v kanceláři)

POZNÁMKY
Doporučená studijní literatura: román Inferno od Davida Browna.

Galerie Uffizi je jednou z nejvyhledávanějších uměleckých galerií Evropy. Počet návštěvníků je limitován. CK doporučuje všem zájemcům o prohlídku této nádherné galerie využít služby rezervace vstupu předem (na konkrétní den a hodinu).
Příplatky :

Vstupné: Medicejská kaple 8 EUR, kostel Santa Croce 8 EUR, kostel San Lorenzo 6 EUR, Palazzo Vecchio 10 EUR, Accademia 11 EUR, galerie Pitti 9 EUR
za jednolůžkový pokoj 4.890 Kč

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

Galerie Uffizi (vstupné s časovou rezervací) 750 Kč

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Letenka do Florencie a zavazadla:
V ceně letenky je pouze malé palubní zavazadlo (40x20x30 cm, cca do 8 kg). Je možné přiobjednat další větší palubní zavazadlo (cca do 10 kg) nebo zavazadlo k odbavení (do 15 kg). 

V případě cestující dvojice je možné objednat pouze 1 zavazadlo pro dvojici.

palubní zavazadlo 10 kg 650 Kč
zavazadlo k odbavení (15 kg) 1.400 Kč

Informace:

Aktuální informace o podmínkách příjezdu do ITÁLIE (viza, covid-19, a další) najdete na stránkách MZV ČR zde: ITÁLIE 

 

 

 

Most nad řekou Arno zde stál zřejmě již v dobách starověkého Říma. 

 

Prvně se objevuje v listině roku 996. Až roku 1345 je postaven současný most Ponte Vecchio. Časem vznikla na mostě ulice. Zprvu zde byly obchody všeho druhu, řezníků, rybářů a později i koželužníků, jejichž odpadky házeli do řeky, která páchla. 
Ferdinand I. proto stanovil, že na mostě mohou mít své krámky jen zlatníci a klenotníci. Most bývá proto často zván Mostem zlatníků. Nad krámky prochází Vasariova chodba, kterou nechal postavit Cosimo I., aby bylo možné bezpečně a pod střechou přejít z paláce Palazzo Vecchio do Palazzo Pitti nacházejících se na opačných březích řeky.


Ponte Vecchio je jediný most ve Florencii, který nebyl za druhé světové války zničen.

Eurovíkend v Toskánsku 2019 - Ponte Vecchio

 

Zpět na poznávací    Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt              další eurovíkendy:              /šedé nemají platný termín/

Amsterdam a okolí  Amsterdam_S  Atény_S  Barcelona  Bejrút  Berlín(vlak)  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Drážďany(vlak)  Florencie_B  Florencie_S  

Istanbul_R   Istanbul_S   Londýn_B  Londýn_R  Lisabon_B  Lisabon S   Miláno_R   Neapol_S   Paříž_S    Paříž_R   Řím_S  Řím_B   Istanbul_T   Istanbul_FESTIVAL tulipánů    Ženeva_EURODEN   Ženeva_EUROWEEKEND     Amsterdam, Rotterdam a Floriade 2022   Velikonoce v Tatrách S   Valencie_A   Tatranské panorama S

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.)

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Palermo Sicílie Etna mafie fireworks ohňostroj silvestr silvester eurovíkend eurovíkent euroweekend erotika fede geos invia oslava Nového roku v Palermu na náměstí last.cz petardy oslava na ulicích oslava v ulicích Silvestr Nový rok 2007 šampaňské šampus sekt adventní zájezdy předvánoční nákupy sex oslava Silvestra oslava nového roku 2017 Toskánsko