- - -

Zpět na poznávací      Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt              další eurovíkendy:              /šedé nemají platný termín/

Amsterdam a okolí  Amsterdam_R  Atény_S  Barcelona***  Bejrút  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Drážďany(vlak)  Florencie_B  Istanbul_R(letecky)   Londýn_B  Londýn_R  Lisabon_A   Lisabon_B  Lisabon_S   Miláno_R   Neapol_S   Paříž_B**    Paříž_R***   Petrohrad_BEN   Petrohrad_klenot_R   Petrohrad+Moskva   Zimní Petrohrad_2020   Zimní Petrohrad_2021   Řím_S  Řím_B   Istanbul_T   Istanbul_FESTIVAL tulipánů    Ženeva_EURODEN   Ženeva_EUROWEEKEND     Petrohrad a Ladožské jezero

 

  

MAĎARSKO - člen EU (měna FORINT)

 

BUDAPEŠŤ - GYÖR

se zastávkou v Bratislavě

 3 - denní zájezd

 

Budapešť patří bez nadsázky k nejkrásnějším a nejmalebněji položeným evropským městům. Z chráněných kulturních hodnot v Maďarsku byla na Seznam světového dědictví UNESCO jako první zanesena ta část dunajského nábřeží na straně, která sahá od hotelu Gellért přes Hradní vrch až po Markétin most, dále pešťské nábřeží od Parlamentu po Petöfiho most a nakonec celá Andrássyho třída. A aby byl levý břeh s pravým ve vysloveném kontrastu, to již je úplná rarita. 

 

S tímto zájezdem navštívíme také Györ

město s tisíciletou historií a krásným barokním centrem.

 

Termín:

24.5. - 26.5.2019

 

Cena:          3.450,-  Kč

Budapest

Györ

 

Bratislava (Presburg)
Bratislava vznikla na místě, kde se v minulosti střetávaly nejdůležitější obchodní cesty. Bylo zde významné sídlo Keltů, od 6. století pak bylo město osídleno Slovany. Do roku 1918 byla Bratislava součástí Uherska, později Habsburské monarchie. 


Ráb (Györ)

město s tisíciletou historií a krásným barokním centrem

 

Budapešť - široký proud řeky dělí dvoumiliónovou metropoli na hornatou část Buda a rovinatou Pest. Buda je plná zeleně a je zde také nejvyšší bod Budapešti, 526 m vysoká hora János. K nejelegantnějším nákupním čtvrtím Budapešti patří ulice Váci, Petőfi a náměstí Vörösmarty, které lákají k nákupům kvalitního vína, tradiční maďarské čabajky a strávení příjemného času k odpočinku. Na severním okraji tohoto obvodu se na náměstí Kossuth tyčí Parlament. Také světoznámé lázeňské procedury, termály a bázeny s minerální vodou přilákají každého návštěvníka.

 

 

 

BUDAPEŠŤ - GYÖR - program zájezdu:

1.den - odjezdy: 06:00 hod. Praha, 08:30 hod. Brno. 

První prohlídku začneme v Bratislavě - pěší procházka centrem s prohlídkou Starého Města, nádvoří Staré radnice a Františkánského náměstí, návštěva vánočních trhů, následně krátké volno na oběd. Poté pokračujeme do Maďarska, do starobylého Györu. Po ubytování následuje prohlídka města na soutoku tří řek. Nocleh.

2. den po snídani se budeme celý den věnovat Budapešti. Čeká nás panoramatická projížďka autobusem a pěší okruh. Začneme na budínské straně města - pevnost Gellert a hrad Budín, chrám sv. Matyáše, vyhlídky Rybářská bašta. Odpoledne pokračujeme v další prohlídce Budapešti (Pešť a její centrum), první podzemní dráha na našem kontinentu (otevřená v roce 1896) a okolí náměstí Hrdinů, kde stojí jedno z nejznámějších sousoší – Památník tisíciletí, vztyčený v roce 1896 u příležitosti oslav tisícileté evropské historie maďarského národa a další. Dále uvidíme budovu Parlamentu, která dominuje pešťskému nábřeží. Stavba vytvořená v eklektickém slohu je svéráznou kolekcí motivů z nejrůznějších dob, včetně gotických věžiček, kamenných krajek, 88 soch zdobících fasádu a dalších. Pro zájemce možnost navštívení slavné místní tržnice.

3. den  

po snídani se vydáme nejdelší pěší zónou ve městě – ulicí Váci, která patří výhradně chodcům. Již v 18. století tu s oblibou korzovali příslušníci zámožných vrstev, proto se v této ulici usazovali majitelé stále dražších obchodů. Na jejím konci na náměstí Vörösmarty se nachází jedna z nejproslulejších stylových pešťských kaváren a cukráren Gerbeaud, evokující atmosféru doby rakousko-uherské monarchie. Tuto cukrárnu měla v oblibě císařovna Sissi. V pozdních odpoledních hodinách odjedeme do ČR. Plánovaný příjezd do Prahy je mezi 23 a 23 hodinou. 

 

Doprava:             autokar (audio, video, občerstvení, klimatizace)

Ubytování:          Fortuna Boat Hotel *** (www.fortunaboat.com) je loď kotvící v centru, v blízkosti Margaretina mostu a naproti krásnému

                             Margaretinu ostrovu. Pokoje s příslušenstvím, minibarem, SAT-TV, radiem, telefonem. V recepci je k dispozici trezor. 

Termín:               24.5. - 26.5.2019

Cena:                   3.450 Kč (3. lůžko 3.150 Kč)

                             příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání 1.930 Kč

Cena zahrnuje:   dopravu, 2x ubytování s bufetovou snídaní, odborného průvodce, prohlídky dle programu, pojištění záruky v případě úpadku CK

Cena nezahrnuje:    vstupy do jednotlivých objektů a památek

>>>> Zpět nahoru

 

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. 

Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

blava dunaj Děvín slovensko Bratislavský hrad úpatí Malých Karpat Kamzík maďarsko buda pešť csarda klobásy čardáš Petržalka katedrála svatého Martina Budín Michalská brána Maxmiliánova fontána Ganymedova fontána budapest Hudební akademie Aquincum muzeum Muzeum Kiscelli Andrássyho třída Matyášův chrám Sándorův palác lázně Rudas klášter dervišů bazilika sv. Štěpána Řetězový most Alžbětin most secesní palác Gresham Györ