Hlavní MENU                             - - -                             Kontakt                                                          ZPĚT NA POZNÁVACÍ


další MENU tématické:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT

 

 

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

radek

OPERA

VE VERONSKÉ ARÉNĚ 2022

99. ročník nejslavnějšího operního festivalu na světě

 

Nejvelkolepější provedení operního představení na světě v antické Aréně s až 350 pěvci, herci a komparsisty na jevišti pod širým letním italským nebem. Dva dny příjemného a osvěžujícího programu u jednoho z nejkrásnějších alpských jezer Lago di Garda, jehož jižní část se rozlévá do roviny a nabízí překrásné koupání a jehož severní část je dramaticky vklíněna do skalních stěn hor (výjezd unikátní otočnou lanovkou), Čeká vás koupání, výlet do hor, plavba rychlými motorovými čluny kolem poloostrova Sirmione s největší římskou vilou severně od Říma či s vilou, kde trávila léta pěvkyně Maria Callas, a s horkým pramenem v jezeře či se Scaligerským hradem, kterým také na lodi proplujete. Malebná městečka, rybářské přístavy, hrady, pevnosti, citrusové háje, palmy a hory… Na programu je Verdiho Nabucco.

 

Informace:

Aktuální informace o podmínkách příjezdu do ITÁLIE (viza, covid-19, a další) najdete na stránkách MZV ČR zde: ITÁLIE

 

Termín

Cena dospělý

Akce

Cena dítě

Poznámka

08.07.-11.07.2022

5 990 Kč

 

4 792 Kč

 Nabucco

poslední místa

         

Děti do 15-tých narozenin

mají v doprovodu dvou dospělých slevu

Hudební Itálie 2018 - VERONA

NABUCCO

Operní představení dirigují renomovaní světoví dirigenti a pěvci jsou z nejvýznamnějších světových operních scén. Nabucco je v režii Arnauda Bernarda, který režíruje na světoznámých operních scénách jako je londýnská Covent Garden, newyorská Metropolitní opera, milánská La Scala, pařížská Opéra Bastille a Teatro Colón v Buenos Aires. Pracoval například pro operní domy v Nantes či v Tokiu, pro nizozemskou National Reiseopera, v Teatro La Fenice v Benátkách či ve švýcarském v Lausanne. Z jeho dalších projektů uveďme premiérové inscenace Luisy Miller v La Fenice, Falstaffa v neapolském Teatro San Carlo a v Teatro Colón v Buenos Aires, Rigoletta v Marseille, Sedláka kavalíra na festivalu v St-Gallen, Carmen v Helsinkách a Pikové dámy v Toulouse, a obnovené premiéry Bohémy ve Veroně, Lakmé v Tokiu a Manon ve Vilniusu. 

V Praze režíroval La traviatu ve Státní opeře Praha a Tosku v Národním divadle. 

Určitě se máte na co těšit. Konečně.

 

OPERA VE VERONSKÉ ARÉNĚ 2022 - program zájezdu:

1.den: 

Odjezd z Prahy ve 21 hodin (ostatní místa s časovým odstupem, možnost nástupu i před Prahou). Noční transfer přes Rakousko do Itálie.

2.den: 

Severní strana jezera Lago di Garda – Arco – letní letovisko Habsburků – městečko pod strmými vápencovými útesy se středověkým hradem (jedna z nejkrásnějších středověkých pevností v Alpách), arboretum s exotickými a středomořskými rostlinami, olivové háje, palmová promenáda,…Riva del Garda – romantické městečko s vodní tvrzí, uličkami, paláci i kavárnami je již přímo na břehu Gardského jezera. Pobřežní promenáda. Malcesine u Gardského jezera se Scaligerským hradem a s otáčivou lanovkou na Monte Baldo (fantastické výhledy) nebo možnost koupání v jezeře. Lanovka vyjede za necelých deset minut do výšky 1.760 mnm, což je o neuvěřitelných 1,7 km výš nad hladinu jezera (65 mnm). Při dobré viditelnosti uvidíte v podstatě celé Gardské jezero. V horní části se kabina lanovky otáčí o 360 °. Lanovka je jednou z nejmodernějších světových lanovek. Cena: 22 EUR, do mezistanice 10 EUR). 

Pokud nebudete chtít „do hor“, můžete si užít některého z letovisek, koupání či vyrazit třeba lodí do Limone (zpáteční plavba cca 9 EUR) na západním pobřeží pod vysokými skalními útesy. Název Limone je odvozen od citronů, které se zde dodnes pěstují. Jejich obří plody se občas objeví i na českém trhu. V obci se vyrábí olivový olej, citrusové sirupy, limoncello i víno. Přímo na krásné promenádě uvidíte volně rostoucí citronovníky, olivovníky, agáve, oleandry i palmy. 

Dojezd na ubytování do 4* hotelu nedaleko Verony.

3.den:  

Po bufetové snídani dopoledne jižní strana jezera Lago di Garda – „perla Gardy“ Sirmione – 4 km dlouhý úzký poloostrov s překrásnými plážemi, horký sirný pramen Boiola v jezeře (330 m od břehu, v hloubce 19 metrů a s teplotou 69°C, i u jeho vývěru staví výletní čluny) či největší římská vila na sever od Říma – Grotte di Catullo (vila byla vystavěna v období od 1. století př.n.l. do 1. století našeho letopočtu a patřila římskému básníkovi Catullovi, vlastní vila měla rozměry 230 m x 105 m, celý římský areál se rozkládá na ploše 2 hektarů), Scaligerský hrad – jím projdete do městečka, plavba rychlými motorovými čluny, koupání, relaxace. Navštívit lze i termální lázně, jejichž bazény využívají vodu jezerního pramene Boiola. 

Alternativně výlet busem – Zahradní park Sigurtá – oáza přírody na kopci kousek od Gardského jezera. V roce 2013 by vyhlášen jako nejkrásnější park Itálie a objevuje se i v seznamech nejkrásnějších světových zahrad. 600 tisíc m2. V cca 13 hodin přejezd do Verony – prohlídka města a volno před operou. V cca 21 hodin – NABUCCO nejvelkolepější operní představení na světě v antické Aréně. 

Po skončení představení (lehce po půlnoci) noční transfer do ČR.

4.den: 

Návrat do Prahy kolem poledne (ostatní místa s časovým odstupem).

 

Cena:      5.990 Kč 

Cena zahrnuje: 

dopravu busem Setra či Mercedes,

1 x nocleh v hotelu 4* s bufetovou snídaní, 

vstupenku na představení (nečíslované sektory), 

průvodce, 

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Příplatky:

jednolůžkový pokoj  +1.200 Kč

Večeře +550 Kč
kompletní pojištění Allianz (ptejte se v kanceláři).

Slevy za včasnou rezervaci:

Děti:
sleva pro děti do 15-tých narozenin v doprovodu dvou dospělých

Nástupní místa:

Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, dále podle prvního prodeje buď Kolín či Chlumec nad Cidlinou a Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.

Zahradní park Sigurtá

 

 

Nabucco - je název opery Giuseppe Verdiho z roku 1842. Autorem libreta je Temistocle Solera. Název opery vznikl zkrácením jména biblické postavy - krále Nebukadnesara II.

 

Trubadůr - (v originále Il trovatore) je opera Giuseppe Verdiho z roku 1853 o 4 jednáních. Autory libreta jsou Salvatore Cammarano a Leone Emmanuele Bardare podle předlohy Antonia García Gutiérreze.

 

Aida - opera  Giuseppe Verdiho o 4 jednáních z roku 1871 (Káhira) provedená podle prvního uvedení ve Veroně roku 1913. 

Libreto napsal Antonio Ghislanzoni podle příběhu poskytnutého egyptologem Augustem Mariettem.

>>>>zpět na termíny

>>>>zpět na program

 

 

Hlavní MENU                                                          Kontakt                                                          ZPĚT NA POZNÁVACÍ


další MENU tématické:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT

 

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. 

Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Itálie Italy Verona Arena NABUCCO Carmen Aida Sirmione Lago di Garda 

Giuseppe Verdi Milán Giacomo Puccini
Gioacchino Rossini Richard Wagner Georges Bizet Plácido Domingo José Carreras