- - -

Zpět na poznávací     Zpět na jednodenní     Zpět na květinové    Zpět na eurovíkendy     Kontakt  podobné zájezdy: /šedé nemají platný termín/  

Narcisový festival a korzo 2021   Amsterdam a květinový park Keukenhof_A   Jarní Holandsko   Orchideje_Drážďany_1  Orchideje_Drážďany_2  Orchideje_Drážďany_3  

Květinové Korzo S  Květinové Korzo H***  Květinové Korzo K  Květinové Korzo LET(letecky)   Květinové Korzo BUS   Den krále v Amsterdamu a květinové korzo  

Amsterdam - jaro v Holandsku(letecky)   Rakouský zahradnický ráj  Mezinárodní zahradnická výstava  Nejkrásnější rakouské zahrady  Baden_slavnost_růží   Jaro u Bodamského jezera   Pohádkové zámky Ludvíka II.   Jezera v Solné komoře 2020   Babí léto na Slovensku_2020  Velký okruh Belgií  BENELUX  Jaro v Holandsku  Zámky na Loiře a Versailles   Štýrské pecky a kuriozity

 

SLOVENSKÁ REPUBLIKA - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ KURZY MĚN

 

Babí léto na Slovensku

NOVINKA

 radek

Hotel v centru Popradu nedaleko termálních lázní. 

Nejkrásnější památky na Spiši a příroda obou tatranských národních parků. Termální lázně, jeskyně, jezera. 

Krásná cena.


Ochutnejte v čase babího léta všechny krásy Slovenska – úchvatnou přírodou Vysokých i Nízkých Tater, 

architekturu hradů, kostelů i měst, léčivé účinky termální vody….

 

TERMÍN Cena dospělí

Dítě do 15. narozenin

15.10.-18.10.2020 4.900 Kč sleva 20%

Dětské slevy platí při ubytování v pokoji rodičů

(2 dospělé osoby)

 

 

Vysoké Tatry - Štrbské plesoNámestie sv. Egídia

 

Babí léto na Slovensku 2020 - program zájezdu:

1.den:  

Odjezd z Prahy v 6 hodin (nástupní místa i před Prahou). Odpoledne - luxusní lázně Aphrodite Rajecké Teplice - 3 hodinový pobyt v překrásných venkovních bazénech ve stylu římských lázní s vodou teplou 32-38°C. Krásnější slovenské lázně neznáme. Pokud se nebudete chtít věnovat relaxaci v léčivé vodě, alternativně - krásné procházky v okolí Rajeckých Teplic či filmová zřícenina hradu Lietava (například film Tajemství hradu v Karpatech). Dojezd do hotelu v centru Popradu. Ubytování. 

2.den: 

Vysoké Tatry - Štrbské pleso - výlet do nejznámějšího místa Vysokých Tater. Procházky kolem ledovcového jezera, východisko k dalším túrám, vycházkám i výletům do Tatranského národního parku. Asi nejkrásnější je Mengusovská dolina s Popradským plesem. Cesta od Štrbského plesa trvá cca hodinu a vede krásnou krajinou, pro méně zdatné chodce je možný pěší přístup i po asfaltové silnici. Kousek od jezera je známý Symbolický hřbitov na památku obětí hor. Jeden z nejkrásnějších panoramatických výhledů v Tatrách nabízí sedačková lanovka na Solisko. Nedaleko je 25m vysoký vodopád Skok. Průvodce půjde s klienty procházku kolem Štrbského plesa a na Popradské pleso. Po návratu volno v Popradu

Hotel je v centru a nedaleko od termálních lázní. 10 pěších minut od hotelu jsou termální lázně Aqua City - otevřeno do 21 hodin.

3.den:  

Nízké Tatry - Demänovská dolina - výlet do nejznámější části Národního parku Nízké Tatry - nejkrásnější dolina nízkých Tater je dlouhá 15 km. Lanovkou z Jasné vyjedete na Chopok (2.024 m). Vyhlídková terasa, restaurace, vrcholový kříž. Krásná a všem dostupná túra Chopok - Ďumbier či jen část této hřebenové trasy. Vrbické pleso - největší ledovcové pleso v Nízkých Tatrách. V dolině k návštěvě vybízejí krásné jeskyně - Demänovská jaskyňa slobody s bohatou krápníkovou výzdobou. Průvodce pojede s klienty na Chopok. Stejný hotel.

4.den: 

UNESCO památky na Slovensku: Levoča - historické město s kostelem svatého Jakuba, ve kterém je nejvyšší gotický oltář na světě (18,62 m) od Mistra Pavla z Levoče. Překrásná renesanční radnice. Spišský hrad - jeden z největších hradních komplexů v Evropě, kde žilo až 2 tisíce lidí. Součástí světového kulturního dědictví UNESCO jsou i městečka Spišská Kapitula a Spišské Podhradie, která si také prohlédnete. 

Návrat do ČR s dojezdem do Prahy do půlnoci (ostatní místa s časovým odstupem jako při odjezdu).


Změna programu vyhrazena.

Cena obsahuje:  

dopravu, 3x nocleh v hotelu 3* v centru Popradu se snídaněmi

služby průvodce

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Cena neobsahuje: 

Vstupné (máme pro vás 20 % slevu na vstupy do termálních lázní Aqua City Poprad)

Volitelný příplatek:

večeře: 750 Kč (3x 3chodová večeře v hotelu)
jednolůžkový pokoj: 1000 Kč

 

Termální lázně Aqua City Poprad svět zábavy, relaxace a odpočinku. 

 

Součástí Aquaparku je 13 venkovních a vnitřních bazénů s termální vodou o teplotě 28°C-38°C, tobogány a více než 350 vodních atrakcí. Voda v AquaCity pochází z přírodního podzemního zdroje. Technologickým procesem se z teploty 50°C ochlazuje na 36 až 38°C. Bazény mají nerezový povrch, aby se minimalizovala potřeba používání chloru. Na její dezinfekci se využívá UV záření, čímž je šetrná k pokožce a k očím. Voda v termálních bazénech pramení z hloubky 1300m a obsahuje více než 20 různých minerálů, příznivě působících na zdraví člověka. Pomáhá při problémech s pohybovým a dýchacím ústrojím, krevním oběhem, nervové soustavě a má i příznivé kosmetické účinky. Nejteplejší venkovní sedací bazén má teplotu vody 38°C. Velký venkovní termální bazén 25 x 17 metrů má teplotu vody 33°- 35°C. 

 

Hlavní atrakcí aquaparku jsou kryté relaxační bazény s teplotou vody 30-35°C, které nabízejí celou škálu vodních a vzduchových masáží, vodních perličkových lehátek a sedadel, vodní clony a trysky, speciální světla pro chromoterapii-léčbu světlem, zařízení na umělé vlnobití a další atrakce. Bazény jsou k dispozici dva: venkovní bazén se čtyřmi samostatnými zálivy poskytuje relaxaci ve 35° stupňové vodě, vnitřní bazén je ochlazovací s teplotou vody 30°C, vodními stěnami a zařízením na umělé vlnobití. 

Prostor bazénů Blue Sapphire je vybaven laserovou show, projekcí na 9 m vysokou vodní stěnu a prostorovým audio systémem. Multimediální laserová show v bazénech Blue Sapphire přinese každý večer skvělou atmosféru. Zážitek, který ve vás vyvolá tento zvuk a obraz je nezapomenutelný. Laserová show v AquaCity je ukázkou využití technologicky nejvyspělejších možností laserových projektorů.

Termální lázně Aqua City Poprad
Termální lázně Aqua City Poprad

Hotel

 

Jeden z nejlepších popradských hotelů se nachází v centru Popradu, pouze 10 minut jízdy busem od Vysokých Tater. Váš hotel 3* leží jen 5 minut pěšky od centra města a nákupního centra Forum a 10 minut pěšky od aquaparku AquaCity či nákupního centra MAX. Od klientů má hodnocení 9,1 z 10. Z některých balkonů výhled na Vysoké Tatry a Gerlachovský štít. 

WiFi zdarma ve všech pokojích.
5 minut pěšky od hotelu je velké nové nákupní centrum Forum-100 obchodů a restaurací (do 21 hodin).
Zájemce dovezeme i na historické náměstí Spišské Soboty, která je dnes součástí Popradu. Gotický dům, rodný dům sochaře Jana Brokoffa či dům Morice Beňovského.

 

HOTEL

Demänovská jeskyně

 

...kde sklání své větve Smuteční vrba, oslňuje jiskřivě bílá Pagoda a na balvanu nehnutě stojí malá ovečka. Jsou tady stovky fantazijních útvarů nejpodivnějších tvarů a barev, které z jakéhosi podivného rozmaru vytvořila příroda zde, v děsivě věčné tmě. 

A v hlubokém tichu, které jen v některých síních ruší mnohanásobná ozvěna ponorné Demänovky a jinde tiché odkapávání vody.
Demänovské jeskyně patří zcela jistě k nejkrásnějším krasovým výtvorům nejen Slovenska, ale i Evropy. Vchody do jednotlivých podzemních prostor leží v celkem nenápadné Demänovské dolině na severním svahu Nízkých Tater. Je to údolí, které vyhloubily divoké vody Demänovky a jejího přítoku zvaného Zadná voda. Oba horské potoky mají své prameny v samém srdci Nízkých Tater – Zadná voda pod vrcholy Poľany a Dereše, Demänovka v Lukovém plesu pod Chopkem. Sotva se Demänovka přiřítí z obnaženého žulového jádra Tater na obalovou sérii vápenců v oblasti Lúček, začíná mizet v podzemí třemi ponory.

Demänovská jeskyně

Spišský hrad

 

V nadmořské výšce 634 m, na vápencové skále převyšující okolní terén o 200 m, vládne Spišské kotlině jedna z nejcennějších památek Spiše, národní kulturní památka Spišský hrad. Je nejen dokladem vývoje architektury u nás od 12. do 18. století, ale svojí rozlohou převyšující 4 hektary (přesně 41 426 m2) se považuje za jeden z největších hradních komplexů střední Evropy.
Bohatá je i jeho historie. Skála, na které se rozprostírá, byla osídlená už v mladší a pozdní době kamenné. Pravěké osídlení však vrcholí na přelomu našeho letopočtu, kdy se tu vytvořilo obrovské a mohutné opevněné hradiště lidu tzv. púchovské kultury. Jeho valy objevili archeológové při nedávném archeologickém výzkumu. Našli tu ale i obydlí zemědělského lidu a řemeslníků a rozměrný kultovní objekt. Z rozsahu, spůsobu opevnění i z organizační struktury je možné předpokládat, že už v té době tu bylo administrativní centrum středního Spiše. Valy, v terénu ještě znatelné, obklopovaly celý hrad a přecházely přes jeho největší nádvoří. Po zániku tohoto hradiště vzniklo na sousedním kopci, na Dreveníku, další silné hradiště. Až po něm se začíná budovat dnešní Spišský hrad.

Spišský hrad

Zpět na poznávací     Zpět na jednodenní     Zpět na květinové    Zpět na eurovíkendy     Kontakt  podobné zájezdy: /šedé nemají platný termín/  

Narcisový festival a korzo 2021   Amsterdam a květinový park Keukenhof_A   Jarní Holandsko   Orchideje_Drážďany_1  Orchideje_Drážďany_2  Orchideje_Drážďany_3  

Květinové Korzo S  Květinové Korzo H***  Květinové Korzo K  Květinové Korzo LET(letecky)   Květinové Korzo BUS   Den krále v Amsterdamu a květinové korzo  

Amsterdam - jaro v Holandsku(letecky)   Rakouský zahradnický ráj  Mezinárodní zahradnická výstava  Nejkrásnější rakouské zahrady  Baden_slavnost_růží   Jaro u Bodamského jezera   Pohádkové zámky Ludvíka II.   Jezera v Solné komoře 2020   Babí léto na Slovensku_2020  Velký okruh Belgií  BENELUX  Jaro v Holandsku  Zámky na Loiře a Versailles   Štýrské pecky a kuriozity

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, ČSOB(zahrnuje Poštovní spořitelmu), Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Slovenská republika Slovač pováží pivo Tatran zubačka na Hrebienok električka gorbáčiky parenica oštěpok spišská borievkovica borovička jalovcová Tatranský národní park horská služba Lomnický štít zotavovna Morava revoluční odborové hnutí ranní rozcvička kulturní referent sportovní referent společenská místnost pionýr svazák důvěrník ROH Poprad Tatranská Lomnice Skalnaté pleso Lomnický štít plavba na pltích Dunajec Spišká Magura