Hlavní MENU    další MENU tématické:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT             Kontakt

Zpět                                                                                                                                                                                  /šedé nemají platný termín/

další s kulturou:  NABUCOO v Arena di Verona_P(1x H****)   NABUCOO v Arena di Verona_R(2x H****)   Vídeň vlakem s průvodcem   Velikonoční Vídeň   Berlín vlakem s průvodcem   

Vídeňská filharmonie a Schönbrunn_G   Vídeňská filharmonie a Schönbrunn_H   Vídeňská filharmonie a Schönbrunn_P   Vídeňská filharmonie a Schönbrunn_P(dvoudenní)

Jarní_berlínské_výsatvy   Dvě země a jedno umění_S   Salzburk festival   Vídeň s operou_TOSCA(třídenní)

 

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

LOGO redo

Opera NABUCCO 

 s představením ve Veronské areně

 

 poznávací zájezd severní Itálií

Riviera del Brenta - Villa Foscari - oblast Abano Terme - Colli Euganei - Monselice - zahrady Villy Barbarigo - Padova - Verona - opera Nabucco - Villa Pisani - Vicenza

Termín

Cena dospělý

Akce

Poznámka

21.07. - 25.07.2026

8 990 Kč

8 271 Kč

>>>NABUCCO
 

NABUCCO v Arena di Verona

Vydejte se s námi na jedinečný zájezd do Itálie, kde objevíme kouzlo Riviery del Brenta s impozantními vilami, jako jsou Foscari a Pisani. Navštívíme také unikátní zahradu Barbarigo ve Valsanzibiu. Prozkoumáme historická města Vicenza, Padova a Verona, kde nás čeká operní představení NABUCCO v antické aréně 2026. 

Zavítáme do oblasti vyhaslých sopek Colli Euganei a objevíme středověké městečko Monselice. 

V průběhu zájezdu bude čas i na odpočinek a relaxaci v termálních lázních městečka 

Abano Terme – Montegrotto Terme, kde budeme ubytování v hotelu 4* s termálními vodami a wellness zónou.

 

Zájezd provází PhDr. Tomáš Jeřábek – kvalifikovaný historik umění. 

 

OPERA V LEGENDÁRNÍ ARENĚ - program zájezdu:

(může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu.)

1.den: 

V podvečerních hodinách odjezd z ČR do Itálie.

2.den: 

Villa Foscari – Monselice – zahrady Barbarigo a relax v Abano Terme
Ráno příjezd do oblasti RIVIERY DEL BRENTA, která spojuje Benátky a Padovu stejnojmennou řekou. Benátská aristokracie si zde budovala desítky vil, jedinečná oblast s historií má své kořeny v dobách Serenissimy a břehy byly po staletí ozdobeny krásnými vilami. Navštívíme VILLU FOSCARI, která byla postavena v 16. století podle návrhu slavného renesančního architekta Andrea Palladia. Villa Foscari, známá také jako "La Malcontenta", je jedním z nejlepších příkladů palladiánské architektury. Vila je umístěna na klidném místě u kanálu Brenta a je známá svou elegancí a nádhernými freskami uvnitř. Pokračujeme oblasti kuželovitých kopců COLLI EUGANEI, pozůstatky dávno vyhaslých sopek (Euganejské vrchy), do MONSELICE, krásné městečko v pohoří Colli Euganei, historické centrum s Obecní věží, slavná svatá cesta, která vede k svatyni Sedmi kaplí – nádherné výhledy do okolí. Pokračujeme do barokních ZAHRAD VILLY BARBARIGO u městečka VALSANZIBIO, snad nejzachovalejší barokní zahrada světa ze 17. stol., vybudovaná podle návrhu věhlasného architekta Berniniho, labyrinty, kašny, jezírka, vodotrysky, studánky, aleje a plastiky. Odjezd na ubytování do ABANO TERME, odpočinek v termálních pramenech.

3.den:  

Padova – město sv. Antonína, Verona – opera Nabucco
Dopoledne PADOVA, výspa středověké vzdělanosti, město s prastarou univerzitou, kde přednášel i slavný Galileo Galilei. Prohlídka města, kde k nejzajímavějším cílům patří náměstí Prato della Valle (jedno z největších náměstí světa) s vodními kanály a sochami slavných Padovanů, nejznámější stavba Padovy bazilika sv. Antonína, kaple Scrovegni s vzácnými freskami od Giotta. Návrat na hotel.
Krátký odpočinek a odjezd do VERONY. Procházka městem – náměstí Scaligerů, Dóm, Juliin dům s balkónem a večer antická aréna a zhlédnutí jednoho z nejuváděnějších světoznámých operních představení – dílo G. VERDI – NABUCCO. Po představení návrat na hotel.

4.den: 

Villa Pisani – skvost na Brendě, Vicenza – město A. Palladia
Po snídani kolem 09:30 hod. odjedeme ke „Královně vil na Brentě“ k VILLE PISANI, velkolepá vila je jednou z největších a nejimpozantnějších v oblasti. Byla postavena v 18. století pro rodinu Pisani, jednu z nejbohatších benátských rodin. Vila má 114 místností a je obklopena krásnými zahradami, včetně slavného labyrintu, který je jedním z nejstarších v Evropě. Interiéry jsou zdobeny freskami od významných umělců, jako je Giovanni Battista Tiepolo. Používal ji i Napoleon a došlo v ní i k prvnímu setkání Mussoliniho s Hitlerem. V samém závěru zájezdu nás čeká VICENZA, město, které svým architektonickým géniem proslavil Andrea Palladio. Především díky jeho stavbám je město zapsáno do seznamu památek UNESCO. Procházka centrem historického města, náměstí Piazza dei Signori s bazilikou Palladiana, Corso Andrea Palladio lemované paláci, kostel San Lorenzo aj. Teatro Olimpico (individuálně). V podvečerních hodinách odjezd.

5.den: 

Návrat do ČR v ranních hodinách, Praha cca 06:00 a dále dle nástupních míst.

 Změna programu vyhrazena

Cena:      8 990 Kč        (nyní v akci jen 8 271 Kč)

Cena zahrnuje: 

dopravu autobusem (nástupní místa A), 
2x ubytování v hotelu**** - 2lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím, satelitní TV, Wi-Fi, 
2x snídani formou bufetu, 
průvodce CK. 

Cena nezahrnuje: 

vstupné, 
pobytovou taxu, 
lázeňské procedury, 
fakultativní služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“. 

UBYTOVÁNÍ
2x ubytování v hotelu **** ve 2lůžk. pokojích s příslušenstvím. 
Hotel 4* v termálním parku Montegrotto Terme, ve kterém je možnost využití všech bazénů, saun a termálních jeskyní.
STRAVOVÁNÍ
2x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPNÉHO (r. 2025)
Villa Foscari 12 €
Villa Pisani 15€
Zahrady Villy Barbarigo 12 €
Fakultativní příplatek:

1lůžk. pokoj 2 400 Kč,
2x večeře 900 Kč,
komplexní pojištění vč. storna zájezdukaple Scrovegni - vstupné a rezervační poplatek - dospělý 450 Kč, nad 65 let 330 Kč (záloha),
Vstupy níže uvedené je nutné závazně objednat při rezervaci zájezdu. Opera nejpozději 3 měsíce před odjezdem. 

operní představení Nabucco 1700 Kč, 
kaple Scrovegni - 300 Kč (dospělí), 250 Kč (senioři 65+), 
Villa Foscari - 350 Kč, 
Villa Pisani - 460 Kč, 
zahrady Villy Barbarigo - 350 Kč. 

Příplatky:

kompletní pojištění Allianz (ptejte se v kanceláři). Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Nástupní místo A:

Praha, Hradec Králové, Pardubice, Svitavy, Brno, svoz Olomouc (+500 Kč)
(podle směru výjezdu z ČR může být pořadí obrácené)
→ Některé zastávky mohou být řešeny svozem nebo dálkovým spojem (např: Brno-Praha)
→ Změny nástupů nejsou možné přibližně 14 dní před odjezdem
→ Svozy zajišťujeme s předstihem, pozdější změny nejsou možné

Kapesné: dle individuálního zájmu o návštěvu památek doporučujeme na vstupy cca 60-120 €

 

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

 

Nabucco - je název opery Giuseppe Verdiho z roku 1842. Autorem libreta je Temistocle Solera. Název opery vznikl zkrácením jména biblické postavy - krále Nebukadnesara II.

(Wikipedie)

>>>>zpět na termíny

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Redok s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Itálie Italy Verona Arena NABUCCO Carmen Aida Sirmione Lago di Garda 

Giuseppe Verdi Milán Giacomo Puccini Tosca
Gioacchino Rossini Richard Wagner Georges Bizet Plácido Domingo José Carreras